Kopiowanie treści zabronione

Fakty i mity na temat medycznej marihuany

Marihuana w dawnych czasach

W starożytnych Indiach i Chinach, wykorzystywano marihuanę w celach leczniczych. M.in. do leczenia owrzodzeń i zmian skórnych. Z nasion marihuany tworzono preparaty o działaniu przeciwzapalnym, przeczyszczającym i odrobaczającym. Rośliny używano również w celach pielęgnacyjnych, aby poprawić wygląd włosów.

Marihuana jako środek przeciwbólowy – prawda

Warto wiedzieć, że preparaty zawierające kannabinoidy wykorzystywane są w celu uśmierzania bólu. Jednak wyłącznie jako uzupełnienie terapii i środki wspomagające. Same leki wytwarzane z marihuany mają stosunkowo słabe działanie, które nie byłoby w stanie przynieść pacjentom wystarczającej ulgi. Preparaty wytwarzane z konopi stosuje się w przypadkach tzw. ostatniej szansy, np. podczas kuracji antynowotworowych.

Medyczna marihuana uzależnia – mit

W przeciwieństwie do morfiny, leków nasennych oraz psychotropów, lecznicza marihuana nie powoduje fizycznego uzależnienia. Warto jednak mieć na uwadze, że długo stosowana może prowadzić do uzależnienia psychicznego, ze względu na fakt, że po jej zażyciu czujemy się po prostu lepiej.

Wspomaga niektóre kuracje – prawda

Leki wytwarzane z marihuany stosowane są jako preparaty wspomagające różne medyczne kuracje. Preparaty na bazie konopi indyjskiej wykorzystuje się m.in do leczenia padaczki lekoopornej, zaburzeń neurologicznych i chorób autoimmunologicznych. Medyczna marihuana jest również wykorzystywana w leczeniu chronicznych bóli i stanów zapalnych, ze względu na jej właściwości pozwalające na zmniejszenie sztywności mięśni oraz działanie przeciwbólowe.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/