Kopiowanie treści zabronione

Konopie indyjskie pomagają wyjść z alkoholizmu?

Okazuje się, że lecznicze działanie konopi indyjskich jest nawet szersze, niż się tego spodziewaliśmy. Jak donoszą najnowsze badania, konopie mogą być pomocne nawet w walce z alkoholizmem. Jakie mechanizm za tym stoi? Postanowiliśmy opowiedzieć o tym szerzej w niniejszym poradniku.

Lecznicza marihuana nie była dotąd szeroko wykorzystywana do leczenia nałogów alkoholowych. Jednak już od pewnego czasu wiadomo, że z powodzeniem stosuje się ją podczas terapii uzależnienie od opiatów i innych silnych narkotyków. Dlaczego by więc nie spróbować zastosować jej przy terapii alkoholowej? Badania, które wykonywane są na zachodzie, potwierdzają skuteczność konopi również w tym zakresie. Dzieje się to dlatego, że THC potrafi blokować neuroprzekaźniki w mózgu, które odpowiedzialne są za stymulację psychiki do sięgnięcia po daną substancję – w tym wypadku alkohol – po raz kolejny.

Teraz, gdy marihuana do zastosowań medycznych została zalegalizowana w Polsce, możliwe jest jej wykorzystanie w tym właśnie celu. Już można przeczytać o ośrodkach terapii uzależnienie, które do leczenia i profilaktyki uzależnienia od alkoholu planują wprowadzić podawanie pacjentom konopi indyjskich. Czy będzie to skuteczne na dłuższą metę? Mamy nadzieje, że już w najbliższych latach, lub nawet miesiącach, dowiemy się.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że można dziś legalnie posiadać i kupować ziarna marihuany. Jeśli tylko robimy to w sposób kolekcjonerski, nie grozi nam żadna odpowiedzialność prawna. Zakupów można dokonać w sieci, w bardzo dużej ilości sklepów internetowych. Nie kupimy oczywiście konopi na wagę, można zamawiać jedynie ziarna na sztuki. Niemniej jest to bardzo dobry sposób na poszerzenie naszej kolekcji nasion, jeśli taką posiadamy.