Kopiowanie treści zabronione

Marihuana jako skuteczny lek na ADHD

Skuteczny sposób na ADHD

Powszechnie uznawane jest, że konopie powodują odprężenie, zrelaksowanie organizmu, a nawet spowolnienie w dobieraniu bodźców ze świata zewnętrznego. Dlaczego więc nie używać marihuany do leczenie zaburzeń psychoruchowych, w szczególności u osób które cierpią na wzmożoną aktywność ciała, brak mozliwości koncentracji i skupienia uwagi? Lekarze i naukowcy stałe prowadzą szereg badań, potwierdzających znakomity wpływ stosowania konopii w leczeniu ADHD.

Wpływ marihuany na osoby z nadpobudliwością ruchową

Marihuana ma przede wszystkim zmniejszyć impulsywność. Jest coraz częściej przepisywana przez lekarzy, ale też sami pacjenci wskazują na skuteczne działanie konopii w zakresie oddziaływania na odbieranie bodźców ze świata zewnętrznego.

Badania nad wpływem marihuany na leczenie ADHD

Pięć lat temu opublikowane zostały badania, sugerujące że marihuana redukuje do minimum odczuwanie wzmożonej aktywności oraz eliminuje impulsywność w zachowaniu. Te objawy są charakterystyczne dla osób z nadpobudliwością.

Eksperci zauważyli, że powszechnie dostępne leki na ADHD nie są tak skuteczne, jak używanie marihuany. Dzięki jej zażywaniu pacjenci cieszyli się jakością długiego i głębokiego snu. Ponad to nie odczuwali żadnego otępienia, co pozwoliło im uporządkować sprawy życiowe, w tym miłosne i rodzinne.

Dlaczego marihuana leczy ADHD?

Według lekarzy, ADHD jest związane z niedoborem endokannabinoidów, co znacznie spowalnia neuroprzekaźniki. Marihuana uzupełnia brakujące składniki i znacznie poprawia jakość życia.