Kopiowanie treści zabronione

Waporyzacja, czyli najlepszy sposób przyjmowania marihuany medycznej

Różne sposoby stosowania marihuany medycznej

O właściwościach leczniczych marihuany przy leczeniu takich chorób jak stwardnienie rozsiane czy choroba Huntingtona mówi się już od dawna. Istnieje wiele sposobów stosowania marihuany medycznej, m.in. picie różnego rodzaju naparów czy palenie. Za najlepszy sposób przyjmowania marihuany medycznej uchodzi jednak waporyzacja. Dlaczego? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Palenie niebezpieczne?

Palenie jest prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem przyjmowania marihuany. Na początku podpala się suszone kwiaty, liście albo haszysz, a póżniej wciąga się powstały w tym procesie dym. Należy jednak pamiętać, że chociaż palenie jest tanią i nieskomplikowaną metodą stosowania marihuany, to podczas spalania materiału roślinnego (w tym konopi) powstają substancje rakotwórcze.

Palenie kontra waporyzacja

Waporyzacja w przypadku marihuany oznacza podgrzanie suszu do odpowiedniej temperatury. W efekcie powoduje to odparowanie kannabinoidów. Wykonuje się inhalację powstałą parą. Przy klasycznym paleniu marihuany (podczas spalania suszu) powstają szkodliwe substancje. Właśnie dlatego waporyzacja jest zdrowsza od palenia. Metoda ta jest także wydajniejsza, ponieważ kannabinole bez spalania nie ulegają zniszczeniu.

Wybierz zdrowszą opcję

Osoby zainteresowane waporyzacją mogą wybierać spośród szerokiego asortymentu dostępnych waporyzatorów. Te dobrej jakości pozwalają precyzyjnie dawkować kannabinoidy i wdychać je podczas kilkuminutowych inhalacji. Dzięki temu można zminimalizować szkody zdrowotne wynikające z palenia marihuany.